вторник, 12 декабря 2017 г.

Добірка безкоштовних онлайн-сервісів для навчання українською

На сьогодні онлайн-освіта стає все більш популярною не лише у світі, але й в Україні. Тому рекомендуємо вам кілька інтернет-платформ, які пропонують безкоштовні курси з різних предметів від авторитетних викладачів провідних університетів.

З кожним днем онлайн-навчання стає все більше популярним не лише у світі, але й в Україні. Адже завдяки різноманітним проектам всі охочі можуть стати студентами. Головне — це бажання вчитись та доступ до інтернету. 
Сьогодні ми пропонуємо оцінити кілька онлайн-платформ, які пропонують безкоштовні курси з різних предметів. Деякі з них — українські проекти, у інших — наявні субтитри українською мовою.

Більш детально можно прочитати у розділі Методична робота


воскресенье, 10 декабря 2017 г.

IX Міжнародна науково-практична конференція

6-7 грудня у м.Одеса проходила вже щорічна науково-практична конференція, метою якої було пошук та виявлення ефективних підходів та технологічних рішень застосування інноваційних технологій навчання обдарованої молоді, зокрема методології STEM-навчання в аспекті розвитку здібностей учнів різного віку. Мені та моїм колегам Сапальової Н.Г. та Жовтяк Г.К. пощастило бути учасниками-слухачами цього заходу. Мені дуже хочеться висловити велику подяку нашій адміністрації за таку можливість. Це відчуття, коли усвідомлюєш, що поряд професора, кандидати, методисти.... І є можливість почути усі нові розробки та методики, як то кажуть, з перших вуст.
Напрямки обговорення були різноманітні - психологія обдарованості, методологія розвитку інтелекту, STEM-освіта, методологія електронних підручників, єдиний освітній простір тощо.
Серед виступаючих були науковці, педагоги, викладачі ВНЗ, методисти, фахівці в галузі інформаційних технологій, фахівці навчальних центрів та бізнес-структур, управлінці та керівники навчальних закладів, аспіранти й доктори.
Першим виступав Стрижак Олександр Євгенійович, кандидат технічних наук, радник директора Інституту обдарованої дитини НАПН України, заступник директора з наукової роботи Національного центру "Мала академія наук України".
Ми вислухали чимало доповідей, та побачили достатньо презентацій та впродовж усієї конференції основним лейтмотивом було швидка техногенна революція, що сприяє змінам у методології викладання.
Мене зацікавило чимало доповідей, особливо "У пошуках інноваційних технологій" Боровицької О.М., "Формування мережецентричного інформаційно-освітнього середовища засобами комп'ютерних технологій" Дем'яненко В.Б., "STEM-освіта - трансдисциплінарний підхід навчання" Михайлюка А.А. та багато інших.
На другий день ми відвидали Рішельєвський ліцей, діяльність якого презентував директор, кандидат фізико-математичних наук, доцент Колебошин В.Я.. Но найбільше нам сподобалась презентація проекту дистанційної освіти, якою вже півроку займається ліцей. Нас запросили до кабінету, який одночасно є і студією запису, де вчителі записують свої уроки, для подальшого використання в дистанційній освіті (онлайн).
Там керівник цього проекту, завуч по дистанційній роботі, Ігнатенко Євген Васильович, розповів про свою роботу.

По закінченню конференції ми отримали сертифікати учасників міжнародної конференції.

Доречі, в самому університеті ім.Мечнікова, де проходила конференція, знаходиться чудовий палеонтологічний музей. Наприкінці першого дня конференції проректор університету Запорожченко Олександр Вікторович провів цікаву екскурсію усім бажаючим по музею.

Невеличку презентацію про нашу поіздку ви можете побачити у розділі Методична робота



понедельник, 4 декабря 2017 г.

РОБОТЛАНДІЯ

2 грудня у холі ТЦ «Амстор» пройшов 3-й обласний конкурс з робототехніки "РОБОТЛАНДІЯ" 
- як частина зимової спартакіади з науково-технічної творчості учнівської молоді
Були присутні 10 учнівських команд (представники  Центрів творчості, шкіл, колегіумів и т.п.) із Запоріжжя і Запорізької області. 
Команди відпочивали та набиралися сил у  відведеному для кожної команди місці. А трохи далі знаходилося поле для змагань.
Там же розташувалося авторитетне журі, до складу якого входили вчителі із різних шкіл, представники кафедри інформатики ЗОІППО.
Змагання проходили у декілька етапів. У учасників було кілька спроб виконати місію на полі. Основним завданням першого етапу було проходження роботом по чорній лінії, подолання різноманітних перешкод.
Атмосфера була напруженою, але захоплюючою.
На конкурсі я зустріла свою колегу - теж тренера з FLL(First Lego League) . Вона зі своїми вихованцями представляла Олександрівський район. Ми обговорили деталі нашої майбутньої командної зустрічі.






пятница, 1 декабря 2017 г.

Увага!!!!

Для усіх бажаючих!!!!!!!!!!!!!



Місце: район Хортицький (Бабурка), ТЦ АМСТОР, вул. Інженера Преображенського (колишній проспект Радянський). 
Як добиратись: автобус №55, 92. От Металлургов - автобус № 96, 87. Їхати потрібно до зупинки "Амстор"

Час: початок 10 -00. (приблизно до 16-30)

понедельник, 27 ноября 2017 г.

Увага учасникам команди FLL і не тільки!
В цю суботу, 2 грудня відбудеться чергове змагання "Битва роботів"! 
Не зволікайте, приходьте!!!! Буде цікаво та захоплююче як завжди!
Також  пройдуть змагання з робо-рейсингу, робо-сумо і робо-кегль-ринг.
Час та місце уточнюється, слідкуйте за новинами!!!!!!

воскресенье, 26 ноября 2017 г.

ПОСЛАННЯ ВОДЫ (в рамках проекта FLL)

У пошуках цікавих та незвичайних фактів про воду, ми з командою знайшли щось зовсім неординарне. А саме, дослідження японського вченого (або псевдовченого, це мі не впевенені) Емото Масару, який стверджує, що структура та краса кристалів води при її заморожуванні, залежить від якості людських думок, які направляються на неї. Згідно Емото, на воду впливають молитви, музика, слова, написані на її ємкості і так далі, включаючи ментальний стан експериментує.
Ось, що ми знайшли на декількох сайтах.

    "Японський дослідник Масару Емото (Masaru Emoto) досяг високих результатів в галузі дослідження інформаційних властивостей води. За час роботи він зробив більше 10000 фотографій, деякі з них опубліковані в його книгах, які переведені на більш ніж 30 мов світу. Його дослідження отримали величезний резонанс у всьому світі.
Доктор Масару Емото використовував Аналізатор Магнітного Резонансу (MRA) для декількох функцій, включаючи якісний аналіз води.
Він зауважив, що ніякі два зразки води не утворюють абсолютно схожих кристалів, і що форма кристалів відображає властивості води. Згідно з доктором Емото, сучасна медицина зосереджує свої спостереження на молекулярному (хімічному) рівні. Однак щоб успішно займатися лікуванням, потрібно звернутися глибше молекулярного рівня - на рівень атомів, і навіть мікрочасток.
У своїх експериментах Емото намагається довести, що вода здатна вбирати, зберігати і передавати людські думки, емоції і будь-яку зовнішню інформацію - музику, молитви, розмови, події. Щоб побачити, як виглядає записана водою інформація, Емото Масару фотографує заморожену воду. Для отримання фотографій в чашки Петрі поміщають по краплині води і різко охолоджують в морозильнику. Після 2-х годин чашки переносяться в спеціальний
прилад, що складається з холодильної камери, мікроскопа і фотоапарата. Кристали води розглядаються при температурі -5 ° C з 200-500-кратним збільшенням. Робляться знімки найбільш характерних кристалів. Емото стверджує, що форма утворюються при цьому кристалів льоду варіюється в залежності від емоційного забарвлення сприйнятої інформації. Позитивні думки і почуття, гармонійні мелодії породжують симетричні «красиві» малюнки, негативні - хаотичні і безформні, з рваними краями, «потворні»."

Але як би красиво і поетично не звучала теорія доктора Масару, на жаль, все це не має відношення до дійсності. І науковий світ це давно вже довів. До слова, не тільки вчені, а й просто хороші фотографи взялися доводити, що ця теорія не має права на існування.

Олексій Фалєєв, кандидат технічних наук, в своїй статті «Шахрайство на нашому здоров'ї. Інформаційна пам'ять води » зазначає, що Масару Емото не публікує результатів своєї роботи в науковій пресі, а це є обов'язковою вимогою до людини, яка називає себе вченим. Більш того, як зазначається в статті, Емото не має природничо-наукової освіти - перше його освіту за спеціальністю «Міжнародні відносини», а друге - докторський ступінь - з альтернативної медицини. Більш того, вимоги до отримання даної ступеня, згідно з інформацією сайту Відкритого міжнародного університету альтернативної медицини в Калькутті (Індія), складають один рік навчання, публікація п'яти статей і внесок в розмірі 350 доларів США. На закінчення Фалеев пише:
... на основі псевдонаукових спекуляцій Емото Масару активно створює нове планетарне релігійний рух - релігію Хадо. При цьому він не забуває і самого себе, активно рекламуючи і продаючи власну продукцію - пляшки з «правильної» водою, книги про воду, фотографії води, пісні води, графини для води і т. Д
Олексій Паєвський, науковий журналіст, будучи на посаді заступника редактора відділу науки інтернет-видання «Газета. Ru »в статті, присвяченій фільму« Велика таємниця води »критикує Емото:
... наш герой насправді творець нової релігійної секти, що продає «намолену воду» ( «Indigo Water - геометрично досконала вода з посланням вашому тілу») по $ 35 за п'ять унцій.

Усі наші дослідження ми скомпонували у вигляді буклету, але більш детально, якщо комусь
стало цікаво, можно дізнатися по наступнам джерелам:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE,_%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%B0%D1%80%D1%83
http://scorcher.ru/art/mist/lively_water/lively_water.php
http://corallinna.com/publ/vse_o_vode/masaru_ehmoto_poslanie_vody_fotografii_snimki_kristaly_snezhinki/1-1-0-192
http://scorcher.ru/art/mist/lively_water/lively_water3.php

Там ви знайдете інформацію про самого Емото Масару та його експерименти, і також про критику вченими і не тільки його сумнівних досліджень.

суббота, 18 ноября 2017 г.

Проект FLL продовжує свою роботу!



Продовжується робота над проектом FLL. У вівторок, 14 листопада, наша група знов зібралась для продовження знайомства з набором Lego.




Ми отримали набор 2017 року, та за допомогою інтернету та інструкцій знайомилися з деталями взагалі, та більш ретельно вивчали, що потрібно буде зібрати для виконання місій 2017 року.
Також розпакували нове поле для проходження місій. Було дуже захоплююче, час пролетів непомітно.

воскресенье, 5 ноября 2017 г.

Впроваджуємо освітню платформу Вчи.ком.юa у "Джерелі"!
В даний час кількість школярів, які вивчають математику за допомогою платформи Вчи.ком.юа становить понад 50 тис. з усієї України.
Курс складається з інтерактивних завдань до основних розділів програми з математики, розроблених професійними методистами,  відповідно до Державних стандартів освіти. Адаптуючись до кожного учня, система реагує на його дії і, в разі правильного розв’язку, хвалить його та пропонує нове завдання, а в разі допущення помилки задає уточнюючі питання, які допомагають учневі прийти до правильного вирішення.

Система Вчи.ком.юа підлаштовується як під обдаровану дитину, так і під тих, кому потрібно більше часу для засвоєння матеріалу, планомірно підвищує їхній рівень знань. Використання системи дозволяє підвищити мотивацію дитини на основі створення сприятливого емоційного середовища для виконання завдань.
Ресурси Вчи.ком.юа можна використовувати як на уроках для організації індивідуальної та групової форм освітнього процесу, так і вдома.

Вчителі та вихователі реєструються на сайті Вчи.ком.юа, потім реєструють дітей в особистому кабінеті. Щоб розпочати роботу, необхідно роздрукувати логіни і паролі для всього класу, вони будуть автоматично створені в особистому кабінеті вчителя. Логіни і паролі роздаються учням. Для використання ресурсів сайту Вчи.ком.юа досить мати комп’ютер або планшет з сучасним браузером і доступом до інтернету.

Нову навчальну платформу вже випробували учні п'ятого класу. Працювали і самостійно, і у групі, і разом з вчителем. 
Досвід показує, що вправи, запропоновані на сайті, дуже допомогли дітям, у яких були труднощі з темою "Додавання і віднімання натуральних чисел". Наочний і доступний інтерфейс платформи сприяв легкому сприйняттю матеріала.